VÝLET KOLEM OSTROVA KO LANTA

Ostrov KOH LANTA. Původ názvu je nejasný,ale může pocházet z jávského LANTAS,což znamená druh grilu na rybi. Název ostrova byl oficiálně změněn na LANTA v roce 1917.Lanta se nachází přibližně 80km od provinčního města KRABI a skládá se ze tří hlavních ostrovů. První je KO KLANG,je oddělen od pevniny malou řekou (klong) a silničním mostem. Druhý je lidnatější KO LANTA YAI běžně známí jako KO LANTA.Třetí KO LANTA NOI  není moc turisticky navštěvován ,ale určitě pro milovníky tradiční architektury může být zajímavý.

Nejvědší ostrov KO LANTA YAI  má devět pláží táhnoucích se po celém západním pobřeží, lesy a tropickou džungli. KO LANTA YAI s KO LANTOU NOI je spojena novým mostem SIRI LANTA ,který byl otevřen v roce 2016. 

Národní park MU KO LANTA je Národní park v jižní části ostrova. Park byl založen v roce 1990. V prohlídce parku se seznámíme s několika druhy palem,které nejsou v divoké džungli běžné,vyfotíme si parazitující stromové dyfunbachye,volně žijící opice,mrchožrouty varany a nad nádhernou pláží vznášející se mořské orlovce. Poplatek za vstup do národního parku je 200 thb. Pro milovníky romantiky je možnost si od rančerů za 300 thb půjčit stan a prožít v parku nezapomenutelnou romantickou noc. VÍTEJTE V THAJSKU…

Dobrodžužná dvou kilometrová tůra tropickým pralesem vedená kamenným korytem potoka k místnímu vodopádu, která bude zakončená koupelí pod padající vodou vodopádu. Džungle,netopíří jeskyně,varani,opice a jiné zajímavosti budou vzpomínkou na krásnou část ostrova Ko Lanta.

ZHRNUTÍ VÝLETU:  Celodenní výlet kolem nádherného ostrova Ko Lanta začíná v 9:00. Na cestu je použito terénní auto,které nás dopraví do všech koutů ostrova. První zastávka je v Národním parku MU KO LANTA kde vystoupáme na skalnatý vrchol kde je postaven nezaměnitelný maják.Pohledy na vzdálené ostrovy KO HAA,PHI PHI nebo KO ROK jsou odměnou nenáročného výstupu. Český průvodce Vás seznámí s historií parku. V programu výletu je nenáročná,ale o to víc zajímavá procházka džunglí se zastávkou v Netopíří jeskyni s krásnou krápníkovou výzdobou. Broděním se korytem potoka,který je zakončen malým desetimetrovým vodopádem ve kterém se můžete vykoupat a proudem vody si udělat příjemnou osvěžující masáž. Vyhlídková restaurace KHAO YAI  s bambusovým interiérem a s nevšední ochutnávkou thajských jídel ,bude příjemnou zastávkou tohoto výletu. Ve Starým městě nakoukneme do svatyně čínských buddhistů o kterým se dozvíte mnoho zajímavostí z mých přednášek a také se seznámíte s historií Starého města. V nově opraveném buddhistickém areálu si prohlídneme museum s královskou rodinou a jejich rituály V závěru výletu projdeme Národní park MANGROVE FOREST Proplujeme meandry lagun na speciálním longtailovém katamaránu, nakrmíme opice druhu makaků a plní dojmů se v odpoledních hodinách vrátíme do svých resortů

CENA: 2500 thb/osobu/při 6 lidech   
Při menším ,cena se navyšuje!                             

V CENĚ JE OBSAŽENO:                                                                                                                     

-doprava terénním autem                                                                                                                

-3x poplatek do Národního parku                                                                                                 

-testovací oběd thajských jídel,/pití není v ceně výletu/                                                                                              

-plavba v mangrových meandrech                                                                                               

-český průvodce  

-sestříhaný film z akce při počtu šesti lidí

-při menším cena filmu 1000 thb