VÝLET-NÁRODNÍ PARK KHAO SOK
DOBRODRUŽSTVÍ V NAM TALU CAVE

Kdo cestuje po Thajsku a vynechá Národní park KHAO SOK tak jak se říká nebyl v Thajsku. Národní park KHAO SOK se nachází v provincii SURAT THANI v Thajsku. Jeho rozloha je 739 km° z toho přehrada RATCHAPRAPHA má rozlohu 165 km°. Park je největší oblastí panenského lesa v jižním Thajsku a je pozůstatkem deštného pralesa,který je starší a rozmanitější než amazonský deštný prales. Kdo se termínem trefí tak si může v parku prohlídnou největší květ rostliny RAFFLESIA KERRII. Odhaduje se ,že park obsahuje více než 5% světových druhů. Mezi volně žijící savce patří tapír malajský,slon asijský, jelen sambar,medvěd,banteng makak prasečí…..

Dvoudenní výlet je naplněn programem tak ,aby žádná minuta nepřišla na zmar. 250km v klimatizovaném autě jsou poměrně pohledově zajímavý, jelikož projíždíme krajinou která je zajímavá. Jezero je vlastně přehrada ,která zásobuje pitnou vodu  velké části Thajska. Několik vodních elektráren vyrábí elektrický proud pro Thajsko. Čtyři výlety po jezeře Vás v představách vtáhnou do Jurského parku. Vrcholy hřebenů,které lemují břehy jezera dosahují až 1500m/n. To budou ty místa ,na které se budete chtít vracet.

Národní park KHAO SOK je opravdu krásný, ale to by jsme nesměli být tým NAUI ,aby v tomhle výletě nebylo dobrodružství a pro někoho i adrenalin. Tohle nám zajistí prostoupení kilometrové meandrové jeskyně NAM THALU CAVE. To je potřeba prožít, jelikož žádné superlativy nenahradí přímý kontakt s užasnou přírodou.

CENA: 6000 thb/osobu/při 6 lidech

při menším,cena se navyšuje! 

V CENĚ JE OBSAŽENO: 

 -doprava klimatizovaných autem /jedna cesta 300km/  

 -2x fery/převoz na pevninu a zpět/ 

 -1x poplatek za Národní park 

1x poplatek tax 

-3x jídlo /pití není v ceně/  

-půjčení kajaků 

-výlet do jeskyně NAM TALU CAVE

-výlety po jezeře /východ a západ slunce/

-český průvodce 

sestříhaný film z akce při počtu šestí lidí

-při menším cena filmu 1000 thb